X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
<سرپرستی مدارس جمهوری اسلامی ایران در سوریه ، لبنان و اردن/>

ادامه مطلب هفته ی کتاب و کتاب خوانی در مجتمع های آموزشی

مجتمع­های آموزشی حضرت زینب (س) و حضرت امام خمینی (ره) در دمشق و مجتمع آموزشی شهید چمران (1) بیروت، پس از دریافت چند کارتن کتاب از رایزنی محترم فرهنگی جمهوری اسلامی ایران با همکاری گروه­های آموزشی ادبیات فارسی، پرورشی، هنر و کتابداران اقدام به برپایی نمایشگاه کتاب نموده و با توجّه به برنامه­ریزی به عمل آمده برای تمام ایّام هفته، کلّیه­ی دانش آموزان مجتمع­های آموزشی فوق به نوبت از نمایشگاه بازدید کردند. لازم به ذکر است که نمایشگاه فوق در مجتمع­های آموزشی دمشق و شهید چمران(1) مورد بازدید کارشناس و معاونت آموزشی و پرورشی این سرپرستی قرار گرفت.

همچنین به منظور بالابردن سطح آگاهی دانش آموزان، مجتمع­های آموزشی اقدام به تهیه و چاپ زندگینامه و تصاویری از شاعران و نویسندگان نموده و در محل نمایشگاه در معرض دید بازدید کنندگان قرار دادند.

 علاوه بر موارد فوق جزوه­هایی هم درخصوص اهمیت و ارزش کتاب و کتابخوانی تهیه و در اختیار دانش آموزان قرار داده شده و مسابقاتی نیز به شیوه­ی انشاء نویسی، پرسش کتبی، نقاشی و جدول در بین دانش آموزان سه مقطع برگزار و به نفرات برگزیده جوایزی اهداء نموده اند. لازم به توضیح است که در طول این هفته، مشاوران و دبیران ادبیات فارسی در مراسم صبحگاه پیرامون فرهنگ کتابخوانی و شیوه­ی صحیح مطالعه و اهمیّت آن برای دانش آموزان سخنرانی نمودند. 

تصاویر مرتبط