X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
<سرپرستی مدارس جمهوری اسلامی ایران در سوریه ، لبنان و اردن/>

ادامه مطلب دومین جلسه مدیران گروهها

سپس آقای سیاهپوش سرپرست مدارس جمهوری اسلامی ایران در سوریه، لبنان و اردن با عرض خیر مقدم به همکاران از تلاش­ها و زحمات گروه­هایی که فعّالیّت بیشتری درخصوص فعّال کردن وبلاگ گروه، تهیه و تنظیم جزوات آموزشی، برگزاری مسابقات متناسب با رشته­ی مربوطه و به ویژه از زحمات ارزشمند همکارانی که در طرّاحی و برگزاری آزمون علمی در سطح مجتمع­های آموزشی سوریه و لبنان دخالت داشته­اند، تشکّر و قدردانی نمودند.

ایشان افزودند که اگر قرار باشد ما شاهد تحوّلی در رابطه با آموزش و پرورش دانش آموزان و در سطح مدارس باشیم نقطه­ی شروع و منشاء تمام پیشرفت­ها ناشی از برنامه­ریزی مناسب، اقدام­ها و تلاش­هایی است که گروه­های آموزشی در طول سال تحصیلی انجام خواهد داد. همچنین متذکّر شدند که با توجّه به اینکه برای سومین سال متوالی می­باشد که آزمون علمی در بین مجتمع­های آموزشی تحت حوزه­ی این سرپرستی در سه مرحله و با اهدافی همچون ایجاد فضای علمی، تحرّک و پویایی، ایجاد انگیزه و تشویق دانش آموزان به مطالعه و رقابت سالم در بین آنان، پی بردن به نتایج و بازخورد تدریس و زحمات همکاران، شناسایی و تقویت نقاط قوت و رفع موانع و نواقصات برگزار می­گردد، از مدیران گروه­ها درخواست نمودند که جهت برگزاری هر چه بهتر و با شکوه­تر این آزمون در سال تحصیلی جاری به بحث و تبادل نظر پرداخته و پس از مشورت و همفکری تصمیمات لازم را درخصوص منابع آزمون، تعداد مراحل برگزاری آزمون و زمان برگزاری هر مرحله را اتّخاذ نمایند.

در ادامه نیز معانت آموزشی و پرورشی سرپرستی جناب آقای سرداری، نکات ضروری درخصوص عملکرد گروه­های آموزشی و نحوه­ی فعّالیّت­ها و اقداماتی که باید انجام پذیرد از قبیل به روز نگه داشتن اطّلاعات وبلاگ­ها، برگزاری کارگاه­های آموزشی، اجرای مسابقات علمی، تهیه و تنظیم جزوه­های آموزشی و کمک درسی مطالبی را یاد آور شدند.

سپس مدیران گروه­ها به ارائه­ی نکته نظرات خود پرداخته و پیرامون حوزه­ی کاری و فعّالیّت گروه­ها و همکاری آنها با همدیگر به بحث و تبادل نظر پرداختند.

در پایان با موافقت مدیران گروه­ها و سرپرستی مدارس تصمیمات ذیل اتّخاذ گردید:

*   آزمون علمی در سال تحصیلی جاری در سه مرحله و برای تمام دانش آموزان در تمام مقاطع تحصیلی و در همه­ی مجتمع­های آموزشی این سرپرستی برگزار گردد.

*   نمره­ی امتحانات کتبی دانش آموزان در نیم سال اول به عنوان مرحله­ی اول آزمون قلمداد گردد ولی از قبل به آنان اطّلاع رسانی شود.

*       در طرّاحی سئوالات مرحله­ی دوم و سوم آزمون از مجموع سئوالات آزمون یار و معلم ساخته استفاده گردد.

*       مرحله­ی دوم آزمون در هفته­ی اول اسفندماه و مرحله­ی سوم آزمون در هفته­ی دوم اردیبهشت برگزار گردد.

*   پس از هر مرحله به سه نفر از دانش آموزان هر پایه­ی تحصیلی که بالاترین امتیاز را کسب کرده باشند از طرف سرپرستی، تقدیرنامه و جوایزی اهداء گردد.

*       به تعدادی از دانش آموزانی هم که نسبت به مرحله­ی قبلی رشد و پیشرفت داشته باشند، از طرف مدارس جوایزی اهداء گردد. 

تصاویر مرتبط